💗💗 ياس‍ين 💗💗
نسیم کوی جـــانــــــــــان است قرآن شمیم عطر رحمان است قرآن
در حقيقت، كسانى كه كتاب خدا را مى‏خوانند و نماز برپا مى‏دارند و از آنچه بديشان روزى داده‏ايم، نهان و آشكارا انفاق مى‏كنند، اميد به تجارتى بسته‏اند كه هرگز زوال نمى‏پذيرد. فاطر آيه 29
لوگو وب
نويسنده
كانال تلگرام

كانال تلگرام قرآني ياسين

سُور قرآن
سوره قرآن
السلام عليك يا ثارالله

السلام علي الحسين ... ماه محرم و صفر تسليت باد

نرم افزار هاي انرويد

نرم افزار قرآن

نرم افزار مفاتيح الجنان

نرم افزار ميزان الحكمه

نرم افزار اذان گوي باد صبا

نرم افزار اطلاعاتي قرآني مشق عشق

نرم افزار لهوف

نرم افزار كتاي خانه ي اربعين

نتیجه تصویری برای انرژي هسته اي

مقدمه:
 سپاس خدای را که ما را نعمت عظمای قرآن بخشید و در پرتو آن رسالت حضرت رسول محمد(ص) و امامت معصومین(ع) را بر ما ارزانی داشت و جان و عقل ما را از هدایت بی‌انتهای معارف کتب عظیم اسلام سیراب گردانید. این اسلام تنها دینی است که مبنای آن بر پایه علوم نهاده شده و تمام آیات و تعالیم و احادیث آن همسو با دقیق‌ترین و ظریف‌ترین مباحث علمی است این دین تنها علوم شرعی و معارف نیست بلکه دعوتی عام به کسب علوم و دانش است مفاهیم اسلامی پیرامون علوم طبیعی و دانش روز بزرگترین برهان و دلیل صحت این مدعاست (افلا یتدبرون القرآن).
اشاره برخی آیات به پیدایش آتش از درخت سبز، مجاورت آب‌های شور و شیرین بدون اختلاط، شکل‌پذیری آهن در دست حضرت داوود، پیوستگی آسمان و زمین و جداشدن آنها از یکدیگر، خلقت آسمان هفت‌گانه بیان احکام حلال و حرام و منفعت و ضرر برخی از مواد بیانگر آن است که قرآن کتاب فیزیک و شیمی نیست بلکه به منظور هدایت و تربیت بشر نازل شده است.
 

زیباساز

 


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 25 مرداد 1396  ] [ 03:01 ب.ظ ] [ علي عبد اللهي ]
نظرات 0

یکى از دستورهایى که پیشوایان دین در باب تلاوت قرآن به ما داده اند، خواندن از روى آن است و روى این مسئله تأکید فراوانى کرده اند. چه بسا علت این تأکید، بهره گرفتن از "نورانیت" قرآن است ، تا مسلمانان از آن بهره بیشترى ببرند و نورانیتش در آنان اثر گذارد.

احادیثى از معصوم علیه السلام رسیده است که : انسان هر وقت مى خواهد قرآن بخواند، از روى خط قرآن تلاوت کند، زیرا قرائت از روى قرآن ثواب بیشترى دارد. از جمله احادیثى که بر این مطلب صراحت دارد، روایت اسحاق بن عمار است که به امام صادق علیه السلام عرضه داشت: جانم به قربانت ، من قرآن را حفظ کرده ام آیا از حفظ بخوانم یا از روى آن ؟

زیباساز

 


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 25 مرداد 1396  ] [ 02:59 ب.ظ ] [ علي عبد اللهي ]
نظرات 0
نتیجه تصویری برای سوره ناس و فلق

سوره فلق یكصد و سیزدهمین سوره و ناس آخرین سوره قرآن كریم است كه هر دو در مكه نازل شده اند و ناس 5 آیه و فلق 6 آیه دارد. این دو سوره را «معوذتین»  می نامند.

در علت نامگذار ی این دو سوره به معوذتین گفته اند: رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم همواره حسینین علیهم  السلام را با این دو سوره تعویذ می نمود و با قرائت این دو سوره دو فرزندش را در پناه خداوند قرار می داد.(1)

هم چنین از امام صادق نقل شده است: لبید بن اعصم یهودی رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم را سحر كرد و ایشات تحت تأثیر سحر بود مثلا وقتی می خواست از در برود در را نمی دید و با دست خود لمس می كرد. خداوند برای دفع سحر این دو سوره را نازل نمود.(2)

از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است: هر كس این دو سوره را بخواند مانند این است كه همه كتاب های پیامبران الهی را قرائت كرده باشد.(3)

 

زیباساز

 


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 25 مرداد 1396  ] [ 02:51 ب.ظ ] [ علي عبد اللهي ]
نظرات 0

نتیجه تصویری برای امام رضا (ع) و قرآن
حسين بن احمد مي‏گويد: امام رضا عليه‏ السلام روزي درباره قرآن سخنراني کرد و پيرامون عظمت مفاهيم و دلايل روشن و اعجاز نظم آن فرمود: قرآن، ريسمان محکم خداوند، و دستگيره استوار و راه روشن و مستقيم اوست که انسان سالک را به بهشت رهنمون مي‏سازد، و از ارزش و رونق نمي افتد، زيرا قرآن، براي زماني مخصوص و معين قرار داد نشده، بلکه حجت و دليل و برهان خدا براي همه انسانها در همه ‏ي زمانها است که هيچ گونه باطلي نه از پيش رو و نه از پشت و سر به سراغ آن نمي‏آيد چرا که از سوي خداوند حکيم و شايسته ستايش، نازل شده است [عیون اخبار الرضا -ج2-ص286] .


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 11 مرداد 1396  ] [ 09:55 ب.ظ ] [ علي عبد اللهي ]
نظرات 0

كسی كه قرآن بخواند شعاع نور نبوت او را فرا می گیرد با این تفاوت كه به او وحی نمی شود.    (اصول كافی، ج 2، ص 610)

انسان هایی كه قلب پاك و رستگاری دارند و خود را از هر گونه گناه و آلودی دور می دارند در هنگام قرائت قرآن پاداش های فراوانی نصیب شان می شود.
ادامه مطلب


[ جمعه 23 تیر 1396  ] [ 04:21 ب.ظ ] [ علي عبد اللهي ]
نظرات 1
.: وبلاگ ياسين Weblogعلي عبد اللهي :.

تعداد کل صفحات : 16 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

درباره وبلاگ


قرآن کتاب مقدس دین اسلام است و در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام، محمد بن عبدالله، نازل گردیده است. مسلمانان، قرآن را بزرگترین معجزهٔ محمد و روشن‌ترین دلیل بر پیامبری او می‌دانند.

آخرين مطالب
آمار وب
كل بازديدها : 36002 نفر
كل مطالب : 78 عدد
تاريخ ايجاد : چهارشنبه 8 دی 1395 
تعداد کل نظرات :22 عدد
خرين بروز رساني : پنج شنبه 9 شهریور 1396 
ذكر ايام هفته
استخاره با قرآن كريم
تدبر در قرآن
آیه قرآن
مراجع تقليد
دريافت کد لوگوي سايت 
مراجع معظم تقليد